3) opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ IPrzygotowywanie i dostarczanie (od poniedziałku do piątku) śniadań, obiadów dwudaniowych i podwieczorku do Dziennego Domu Pomocy Społecznej ul. Kozielska 71
1. Zestaw śniadaniowy:Gramatura poszczególnych przykładowych składników śniadaniowych(jednej porcji):
I. PIECZYWO: 150 g- 1,5 kanapki z pieczywa pszenno-żytniego(3 kromki chleba z dodatkami przekrojone na pół)- zupa mleczna 250 mlII. DODATKI DO PIECZYWA:- szynka 50 g- wędliny kanapkowe 50 g- salceson 100 g- pasztet 80 g- pasty (rybna, jajeczna, itp.) 100 g- serek topiony 50 g- ser żółty 50 g- ser biały 80 g- jajko 1 szt.- dżem 80 g- parówki, serdelki - na ciepło 3 szt.III. MASŁO 82% tłuszczu: 20 gIV. HERBATA owocowa/czarna - 1 saszetka na 1 osobęCytryna 10 g na osobę do herbaty czarnejCukier 10 g na osobę codziennieKawa zbożowa, kakao 200 ml3 x w tygodniu wędlina szynka, pasztet, itp.2 x w tygodniu np. nabiał, jajko, dżem, pasta, itp.Do kanapek dodatek min. 15 g/osobę warzyw np. sałaty, rzodkiewki, ogórka, itp.Pieczywo codziennie świeże.Zupa mleczna 2 x tydzień - w tych dniach 1 kanapka (2 kromki chleba - 100 g z dodatkami przekrojone na pół )Kawa zbożowa/kakao x 1/tydzień - Herbata x 4/tydzieńZaopatrzenie: ketchup (30 ml/ na 1 osobę/ na miesiąc), musztarda (30 ml/ na 1 osobę/ na miesiąc).
Poszczególne zestawy śniadaniowe mogą powtórzyć się dopiero w następnym tygodniu.
2. Zestaw obiadowy:Gramatura poszczególnych przykładowych składników obiadowych (jednej porcji):
I. ZUPA: 400 mlII. DRUGIE DANIE:- ziemniaki, ryż ,kasze, makaron 200 g- mięso - drobiowe, wieprzowe, wołowe 120 g ( waga bez panierki )- ryba - filet bez ości 125 g ( waga bez panierki )- udko pieczone z kurczaka z kością 200 g- pyzy, krokiety, naleśniki ,pierogi ,gołąbki, kopytka , placki ziemniaczane , racuchy, knedle (farsz-mięsny,warzywny,owoc) 300 g- gulasz, 120 g mięsa +100 ml sosu- bigos, fasolka po bretońsku, spaghetii 300 g (min.60 g mięsa)- śledź w śmietanie 125 g- jajka 2 szt- sos - jasny , ciemny, grzybowy, koperkowy , pomidorowy 40 mlIII. SURÓWKA, WARZYWA GOTOWANE 100 gPoza dniami z daniami typu: bigos, fasolka po bretońsku, gołąbki, itp.IV. SOK OWOCOWY-KONCENTRAT 25 ml/dziennie/na 1 osobęV. WODA 250 ml/dziennie/na 1 osobę
Zupy na wywarze mięsnym/warzywnym/ew. zagęszczane śmietaną/ zupa krem gęsta3 x w tygodniu obiad mięsny ( w tym ryba, minimum 1 x 10 dni żywieniowych) )1 x w tygodniu obiad półmięsny - gołąbki, łazanki z kapustą i mięsem, kluski z mięsem, itp.1 x w tygodniu obiad bezmięsny (w piątek)Drugie danie musi składać się z produktów białkowych, najlepiej pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, ser, jaja, drób), produktów bogatych w węglowodany złożone (ziemniaki, kasza, ryż, kluski, makaron) oraz dodatków warzywnych (surówki drobno krojone, warzywa gotowane).
Zamawiający nie dopuszcza powtarzalności posiłków w ciągu 10 dni żywieniowych
3. Podwieczorek:Gramatura poszczególnych przykładowych składników na podwieczorek (jednej porcji):- jogurt naturalny, kefir, serek homogenizowany min. 125 g- owoc surowy min. 200g- kisiel, budyń, galaretka ,sałatka owocowa min. 200g-, koktajl owocowy, mus owocowy, sok min. 200 mlDodatkowo:- 1 x w miesiącu ciasto na sztuki (200g na 1 osobę),- 1 x w miesiącu kawa (15g na 1 osobę),- 1 x w miesiącu śmietanka do kawy (10g na 1 osobę),- 1 x w miesiącu cukier (10 g na 1 osobę).( w\w produkty w tym samym dniu po zgłoszeniu przez zamawiającego)W ramach wykonywanej umowy Wykonawca zapewni posiłki, mające charakter świątecznyz uwzględnieniem tradycyjnych potraw i ciast na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.
4. Pozostałe:I. Przygotowanie i dostarczanie 60 posiłków od poniedziałku do piątku w dni pracujące do Dziennego Domu Pomocy Społecznej ul. Kozielska 71 w okresie 01.06.2022r.-31.05.2023r.- maksymalna liczba posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek dziennie liczone jako 1) wynosi 7560, a po jej zrealizowaniu umowa wygasa.- minimalna liczba posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek dziennie liczone jako 1) wynosi 3780.- wykonawcy nie przysługuje roszczenie finansowe z tytułu niewykorzystania wskazanej max. liczby posiłków
- maksymalna wartość zamówienia brutto zawiera składowe wg. formularza cenowego. Zamawiający po zniesieniu rekomendacji Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji dotyczącymi bezpieczeństwa żywieniowego obniży koszt posiłku o wartość brutto ceny za opakowanie jednorazowe i sztućce wg. stawki podanej w formularzu cenowym.- minimalna wartość zamówienia brutto to iloczyn minimalnej liczby posiłków (3780) oraz wartości brutto posiłków bez ceny za opakowanie jednorazowe i sztućce wg. stawki podanej w formularzu cenowym
Zgodnie z wytycznymi MRPiPS, MZ i PIS w zakresie profilaktyki zakażeń SARS-CoV-2 wprowadzono Procedurę bezpieczeństwa, ograniczono liczbę miejsc do 15 w każdejz placówek.
II. Strony umowy są zobowiązane do przekazywania informacji o ilości posiłkówz jednodniowym wyprzedzeniem do godziny 10:00.
III. Dostarczane posiłki muszą być pełnowartościowe, odpowiadające wszelkim normom odżywczym i energetycznym obowiązującym w punktach zbiorowego żywienia (zgodnie ze standardami HACCP).1. Temperatury właściwe dla dań:- zupa, sosy - min. 75 oC- surówki, sałatki - od 40 oC do 60oC- nabiał - od 40oC do 60oC- warzywa, owoce - w zależności od rodzaju, od 40oC do 60oC lub temp. otoczenia,- dania mięsne, rybne, itp. oraz desery gorące (budynie itp.) - min. 63oC2. Posiłki nie mogą być przygotowywane z produktów gotowych i półproduktów oraz potraw w proszku (poza - kisiel, budyń, galaretka).3. Rodzaj potrawy nie może powtarzać się w okresie 10 dni żywieniowych (włączniez surówkami). W tym samym dniu produkt np. makaron, ziemniaki może występować tylko w jednym daniu.4. Planowany jadłospis winien uwzględniać produkty sezonowe oraz okres upałów (unikanie produktów tłustych i wysokoenergetycznych).5. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do dostarczenia jadłospisu, który będzie obowiązywał przez pierwsze 10 dni żywieniowych.
IV. Posiłki należy przygotowywać zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia.
V. Wykonawca dostarcza jadłospis z wyprzedzeniem 2 dni roboczych wraz z informacjami - nazwa dania, składniki, gramatura, wykaz alergenów oraz pieczątką dietetyka.
VI. Wykonawca będzie dostarczać posiłki w specjalistycznych termosach gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz jakości przewożonych potraw. Z uwagi na wymaganą estetykę dań i posiłków sposób transportu musi zapobiegać deformowaniu, wylewaniu i sklejaniu potraw.
VII. Wykonawca zadba o czystość zbiorczego opakowania termoizolacyjnego/termosuw którym odbywać się będzie transport posiłków, zapewnia jego mycie i dezynfekcje we własnym zakresie, zgodnie z zasadami i przepisami sanitarnymii mikrobiologicznymi oraz normami HACCP.
VIII. Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji dotyczącymi bezpieczeństwa żywieniowego Wykonawca dostarcza posiłki w naczyniach jednorazowego użytku oraz niezbędne do ich spożycia sztućce jednorazowego użytku. Cena opakowania oraz sztućców jest wliczona do ceny dziennej stawki żywieniowej i zostanie odjęta po zniesieniu stanu epidemii. *Maksymalna całkowita wartość zamówienia brutto zawiera składowe wg. formularza cenowego.Zamawiający po zniesieniu rekomendacji Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji dotyczącymi bezpieczeństwa żywieniowego obniży koszt posiłku o wartość brutto ceny za opakowanie jednorazowe i sztućce wg. stawki podanej w formularzu cenowym.IX. Wykonawca usługi jest zobowiązany do pobierania próbek posiłków we własnym zakresie oraz przechowywania zgodnie z wytycznymi.
X. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru, wywożenia i utylizacji odpadów związanych z usługą żywienia i ponosi tym samym odpowiedzialność za gospodarowanie tymi odpadami oraz ponosi koszty z tym związane zgodnie z ustawą o odpadach.
XI. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy zabezpieczyć pojazd posiadający wymagane zgody na transport gotowych posiłków (decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego).
XII. Osoby, którymi dysponuje Wykonawca przy realizacji zamówienia muszą posiadać stosowne kwalifikacje zawodowe, zezwolenia i szkolenia, które są wymagane przepisami prawa w odniesieniu do wykonywania czynności związanychz przygotowaniem i dystrybucją posiłków.
XIII. Pracownicy Wykonawcy zajmujący się dowozem zobowiązani są do posiadania ubrań ochronnych i rękawiczek oraz posiadania aktualnych książeczek zdrowia do celów sanitarno- epidemiologicznych.
XIV. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przedmiotem zamówienia: koszty produktów, przygotowania posiłku, koszty naczyń, koszty transportu i wniesienia oraz koszty utylizacji odpadów.
XV. Wykonawca zapewnia na własny koszt i we własnym zakresie ciągłość żywieniaw przypadku awarii urządzeń, bądź wystąpienia innych okoliczności uniemożliwiających kontynuację procesu.
XVI. Zamawiający dokonywać będzie kontroli która będzie obejmować między innymi:- ocenę higieny środka transportu, opakowań, termosów,- ocenę organoleptyczną posiłków,- sprawdzenie zgodności dostawy z jadłospisem,- sprawdzenie gramatury posiłków,- sprawdzenie temperatury posiłków w momencie dostarczenia do siedziby Zamawiającego.
Uwagi i niezgodności przekazywane będą niezwłocznie Wykonawcy drogą elektronicznąw formie protokołu.
XVII. Zamawiający określa następujące warunki związane z koniecznością zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób realizujących zamówienie:Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca w trakcie realizacji zamówienia zatrudniał na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy osobę/osoby wykonujące czynności bezpośrednio związane z realizacją całego zamówienia tj.:a) przygotowywania posiłków;b) dostarczania posiłków.1. W trakcie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający zastrzega sobie prawodo wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy w zakresie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę /Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do żądania przekazania przez Wykonawcę:a) oświadczenia zatrudnionego pracownika,b) oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy/Dalszego Podwykonawcyo zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika w zakresie niezbędnym do potwierdzenia istnienia stosunku pracy tj. bez danych objętych ochroną prywatności,d) innych wskazanych przez Zamawiającego dokumentów, zawierających informacje niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika oraz zakres jego obowiązków.2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę.3. W trakcie realizacji przedmiotu umowy, na każde wezwanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym w wezwaniu, a jeśli termin nie zostanie wyznaczony - w terminie 5 dni roboczych od przekazania wezwania, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dowody,o których mowa w pkt. XVII ppkt 2).4. Wykonawca lub Podwykonawca/Dalszy Podwykonawca zatrudni osoby wykonujące czynności wskazane powyżej na cały okres wykonywania tych czynności w trakcie realizacji zamówienia. W przypadku rozwiązania/wygaśnięcia stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, Wykonawca lub Podwykonawca/Dalszy Podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia od następnego dnia po ustaniu stosunku pracy innej osoby na to samo stanowisko pracy. Jednocześnie w dniu rozpoczęcia pracy przez nowo zatrudnioną osobę Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu aktualne oświadczenie o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, o których mowa w pkt. XVII ppkt 1).5. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/ Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, Zamawiający przewiduje sankcjew postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej określonej w umowie. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowyo pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/ Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.6. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
* zapis obowiązuje do dnia zniesienia stanu pandemii
CZĘŚĆ IIPrzygotowywanie i dostarczanie (od poniedziałku do piątku) śniadań, obiadów dwudaniowych i podwieczorku do Dziennego Domu " Senior +" przy ul. Partyzantów 30
1. Zestaw śniadaniowy:Gramatura poszczególnych przykładowych składników śniadaniowych(jednej porcji):
I. PIECZYWO: 150 g- 1,5 kanapki z pieczywa pszenno-żytniego(3 kromki chleba z dodatkami przekrojone na pół)- zupa mleczna 250 mlII. DODATKI DO PIECZYWA:- szynka 50 g- wędliny kanapkowe 50 g- salceson 100 g- pasztet 80 g- pasty (rybna, jajeczna, itp.) 100 g- serek topiony 50 g- ser żółty 50 g- ser biały 80 g- jajko 1 szt.- dżem 80 g- parówki, serdelki - na ciepło 3 szt.III. MASŁO 82% tłuszczu: 20 gIV. HERBATA owocowa/czarna - 1 saszetka na 1 osobęCytryna 10 g na osobę do herbaty czarnejCukier 10 g na osobę codziennieKawa zbożowa, kakao 200 ml3 x w tygodniu wędlina szynka, pasztet, itp.2 x w tygodniu np. nabiał, jajko, dżem, pasta, itp.Do kanapek dodatek min. 15 g/osobę warzyw np. sałaty, rzodkiewki, ogórka, itp.Pieczywo codziennie świeże.Zupa mleczna 2 x tydzień - w tych dniach 1 kanapka (2 kromki chleba - 100 g z dodatkami przekrojone na pół )Kawa zbożowa/kakao x 1/tydzień - Herbata x 4/tydzieńZaopatrzenie: ketchup (30 ml/ na 1 osobę/ na miesiąc), musztarda (30 ml/ na 1 osobę/ na miesiąc).
Poszczególne zestawy śniadaniowe mogą powtórzyć się dopiero w następnym tygodniu.
2. Zestaw obiadowy:Gramatura poszczególnych przykładowych składników obiadowych (jednej porcji):
I. ZUPA: 400 mlII. DRUGIE DANIE:- ziemniaki, ryż ,kasze, makaron 200 g- mięso - drobiowe, wieprzowe, wołowe 120 g ( waga bez panierki )- ryba - filet bez ości 125 g ( waga bez panierki )- udko pieczone z kurczaka z kością 200 g- pyzy, krokiety, naleśniki ,pierogi ,gołąbki, kopytka , placki ziemniaczane , racuchy, knedle (farsz-mięsny,warzywny,owoc) 300 g- gulasz, 120 g mięsa +100 ml sosu- bigos, fasolka po bretońsku, spaghetii 300 g (min.60 g mięsa)- śledź w śmietanie 125 g- jajka 2 szt- sos - jasny , ciemny, grzybowy, koperkowy , pomidorowy 40 mlIII. SURÓWKA, WARZYWA GOTOWANE 100 gPoza dniami z daniami typu: bigos, fasolka po bretońsku, gołąbki, itp.IV. SOK OWOCOWY-KONCENTRAT 25 ml/dziennie/na 1 osobęV. WODA 250 ml/dziennie/na 1 osobę
Zupy na wywarze mięsnym/warzywnym/ew. zagęszczane śmietaną/ zupa krem gęsta3 x w tygodniu obiad mięsny ( w tym ryba, minimum 1 x 10 dni żywieniowych) )1 x w tygodniu obiad półmięsny - gołąbki, łazanki z kapustą i mięsem, kluski z mięsem, itp.1 x w tygodniu obiad bezmięsny (w piątek)Drugie danie musi składać się z produktów białkowych, najlepiej pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, ser, jaja, drób), produktów bogatych w węglowodany złożone (ziemniaki, kasza, ryż, kluski, makaron) oraz dodatków warzywnych (surówki drobno krojone, warzywa gotowane).
Zamawiający nie dopuszcza powtarzalności posiłków w ciągu 10 dni żywieniowych.3. Podwieczorek:Gramatura poszczególnych przykładowych składników na podwieczorek (jednej porcji):- jogurt naturalny, kefir, serek homogenizowany min. 125 g- owoc surowy min. 200g- kisiel, budyń, galaretka ,sałatka owocowa min. 200g-, koktajl owocowy, mus owocowy, sok min. 200 mlDodatkowo:- 1 x w miesiącu ciasto na sztuki (200g na 1 osobę),- 1 x w miesiącu kawa (15g na 1 osobę),- 1 x w miesiącu śmietanka do kawy (10g na 1 osobę),- 1 x w miesiącu cukier (10 g na 1 osobę).( w\w produkty w tym samym dniu po zgłoszeniu przez zamawiającego)W ramach wykonywanej umowy Wykonawca zapewni posiłki, mające charakter świątecznyz uwzględnieniem tradycyjnych potraw i ciast na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.
4. Pozostałe:I. Przygotowanie i dostarczanie 30 posiłków od poniedziałku do piątku w dni pracujące do Dziennego Domu " Senior +" przy ul. Partyzantów 30 w okresie 01.06.2022r.-31.05.2023r.
- maksymalna liczba posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek dziennie liczone jako 1) wynosi 7560, a po jej zrealizowaniu umowa wygasa.- minimalna liczba posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek dziennie liczone jako 1) wynosi 3780.- wykonawcy nie przysługuje roszczenie finansowe z tytułu niewykorzystania wskazanej max. liczby posiłków
- maksymalna wartość zamówienia brutto zawiera składowe wg. formularza cenowego. Zamawiający po zniesieniu rekomendacji Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji dotyczącymi bezpieczeństwa żywieniowego obniży koszt posiłku o wartość brutto ceny za opakowanie jednorazowe i sztućce wg. stawki podanej w formularzu cenowym.- minimalna wartość zamówienia brutto to iloczyn minimalnej liczby posiłków (3780) oraz wartości brutto posiłków bez ceny za opakowanie jednorazowe i sztućce wg. stawki podanej w formularzu cenowym
Zgodnie z wytycznymi MRPiPS, MZ i PIS w zakresie profilaktyki zakażeń SARS-CoV-2 wprowadzono Procedurę bezpieczeństwa, ograniczono liczbę miejsc do 15 w każdejz placówek.
II. Strony umowy są zobowiązane do przekazywania informacji o ilości posiłkówz jednodniowym wyprzedzeniem do godziny 10:00.
III. Dostarczane posiłki muszą być pełnowartościowe, odpowiadające wszelkim normom odżywczym i energetycznym obowiązującym w punktach zbiorowego żywienia (zgodnie ze standardami HACCP).1. Temperatury właściwe dla dań:- zupa, sosy - min. 75 oC- surówki, sałatki - od 40 oC do 60oC- nabiał - od 40oC do 60oC- warzywa, owoce - w zależności od rodzaju, od 40oC do 60oC lub temp. otoczenia,- dania mięsne, rybne, itp. oraz desery gorące (budynie itp.) - min. 63oC2. Posiłki nie mogą być przygotowywane z produktów gotowych i półproduktów oraz potraw w proszku (poza - kisiel, budyń, galaretka).3. Rodzaj potrawy nie może powtarzać się w okresie 10 dni żywieniowych (włączniez surówkami). W tym samym dniu produkt np. makaron, ziemniaki może występować tylko w jednym daniu.4. Planowany jadłospis winien uwzględniać produkty sezonowe oraz okres upałów (unikanie produktów tłustych i wysokoenergetycznych).5. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do dostarczenia jadłospisu, który będzie obowiązywał przez pierwsze 10 dni żywieniowych.
IV. Posiłki należy przygotowywać zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia.
V. Wykonawca dostarcza jadłospis z wyprzedzeniem 2 dni roboczych wraz z informacjami - nazwa dania, składniki, gramatura, wykaz alergenów oraz pieczątką dietetyka.
VI. Wykonawca będzie dostarczać posiłki w specjalistycznych termosach gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz jakości przewożonych potraw. Z uwagi na wymaganą estetykę dań i posiłków sposób transportu musi zapobiegać deformowaniu, wylewaniu i sklejaniu potraw.
VII. Wykonawca zadba o czystość zbiorczego opakowania termoizolacyjnego/termosuw którym odbywać się będzie transport posiłków, zapewnia jego mycie i dezynfekcje we własnym zakresie, zgodnie z zasadami i przepisami sanitarnymii mikrobiologicznymi oraz normami HACCP.
VIII. Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji dotyczącymi bezpieczeństwa żywieniowego Wykonawca dostarcza posiłki w naczyniach jednorazowego użytku oraz niezbędne do ich spożycia sztućce jednorazowego użytku. Cena opakowania oraz sztućców jest wliczona do ceny dziennej stawki żywieniowej i zostanie odjęta po zniesieniu stanu epidemii. *Maksymalna całkowita wartość zamówienia brutto zawiera składowe wg. formularza cenowego.Zamawiający po zniesieniu rekomendacji Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji dotyczącymi bezpieczeństwa żywieniowego obniży koszt posiłku o wartość brutto ceny za opakowanie jednorazowe i sztućce wg. stawki podanej w formularzu cenowym.
IX. Wykonawca usługi jest zobowiązany do pobierania próbek posiłków we własnym zakresie oraz przechowywania zgodnie z wytycznymi.
X. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru, wywożenia i utylizacji odpadów związanych z usługą żywienia i ponosi tym samym odpowiedzialność za gospodarowanie tymi odpadami oraz ponosi koszty z tym związane zgodnie z ustawą o odpadach.
XI. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy zabezpieczyć pojazd posiadający wymagane zgody na transport gotowych posiłków (decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego).
XII. Osoby, którymi dysponuje Wykonawca przy realizacji zamówienia muszą posiadać stosowne kwalifikacje zawodowe, zezwolenia i szkolenia, które są wymagane przepisami prawa w odniesieniu do wykonywania czynności związanychz przygotowaniem i dystrybucją posiłków.
XIII. Pracownicy Wykonawcy zajmujący się dowozem zobowiązani są do posiadania ubrań ochronnych i rękawiczek oraz posiadania aktualnych książeczek zdrowia do celów sanitarno- epidemiologicznych.
XIV. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przedmiotem zamówienia: koszty produktów, przygotowania posiłku, koszty naczyń, koszty transportu i wniesienia oraz koszty utylizacji odpadów.
XV. Wykonawca zapewnia na własny koszt i we własnym zakresie ciągłość żywieniaw przypadku awarii urządzeń, bądź wystąpienia innych okoliczności uniemożliwiających kontynuację procesu.
XI. Zamawiający dokonywać będzie kontroli która będzie obejmować między innymi:- ocenę higieny środka transportu, opakowań, termosów,- ocenę organoleptyczną posiłków,- sprawdzenie zgodności dostawy z jadłospisem,- sprawdzenie gramatury posiłków,- sprawdzenie temperatury posiłków w momencie dostarczenia do siedziby Zamawiającego.
Uwagi i niezgodności przekazywane będą niezwłocznie Wykonawcy drogą elektronicznąw formie protokołu.
XVII. Zamawiający określa następujące warunki związane z koniecznością zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób realizujących zamówienie:Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca w trakcie realizacji zamówienia zatrudniał na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy osobę/osoby wykonujące czynności bezpośrednio związane z realizacją całego zamówienia tj.:a) przygotowywania posiłków;b) dostarczania posiłków.1. W trakcie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający zastrzega sobie prawodo wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy w zakresie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę /Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do żądania przekazania przez Wykonawcę:a) oświadczenia zatrudnionego pracownika,b) oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy/Dalszego Podwykonawcyo zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika w zakresie niezbędnym do potwierdzenia istnienia stosunku pracy tj. bez danych objętych ochroną prywatności,d) innych wskazanych przez Zamawiającego dokumentów, zawierających informacje niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika oraz zakres jego obowiązków.2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę.3. W trakcie realizacji przedmiotu umowy, na każde wezwanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym w wezwaniu, a jeśli termin nie zostanie wyznaczony - w terminie 5 dni roboczych od przekazania wezwania, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dowody,o których mowa w pkt. XVII ppkt 2).4. Wykonawca lub Podwykonawca/Dalszy Podwykonawca zatrudni osoby wykonujące czynności wskazane powyżej na cały okres wykonywania tych czynności w trakcie realizacji zamówienia. W przypadku rozwiązania/wygaśnięcia stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, Wykonawca lub Podwykonawca/Dalszy Podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia od następnego dnia po ustaniu stosunku pracy innej osoby na to samo stanowisko pracy. Jednocześnie w dniu rozpoczęcia pracy przez nowo zatrudnioną osobę Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu aktualne oświadczenie o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, o których mowa w pkt. XVII ppkt 1).5. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/ Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, Zamawiający przewiduje sankcje w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej określonej w umowie. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/ Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.6. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
* zapis obowiązuje do dnia zniesienia stanu pandemii
1) Zamawiający określa następujące warunki związane z koniecznością zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób realizujących zamówienie:
1.Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia prace związane z wykonaniem wszystkich czynności związanych z:a) przygotowywaniemb) oraz dostarczaniem posiłków,które polegają na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy.2. W trakcie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy w zakresie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę /Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do żądania przekazania przez Wykonawcę:a) oświadczenia zatrudnionego pracownika,b) oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy/Dalszego Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika w zakresie niezbędnym do potwierdzenia istnienia stosunku pracy tj. bez danych objętych ochroną prywatności,d) innych wskazanych przez Zamawiającego dokumentów, zawierających informacje niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika oraz zakres jego obowiązków.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę.4. W trakcie realizacji przedmiotu umowy, na każde wezwanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym w wezwaniu, a jeśli termin nie zostanie wyznaczony - w terminie 5 dni roboczych od przekazania wezwania, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dowody, o których mowa w pkt.2).5. Wykonawca lub Podwykonawca/Dalszy Podwykonawca zatrudni osoby wykonujące czynności wskazane powyżej na cały okres wykonywania tych czynności w trakcie realizacji zamówienia. W przypadku rozwiązania/wygaśnięcia stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, Wykonawca lub Podwykonawca/Dalszy Podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia od następnego dnia po ustaniu stosunku pracy innej osoby na to samo stanowisko pracy. Jednocześnie w dniu rozpoczęcia pracy przez nowo zatrudnioną osobę Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu aktualne oświadczenie o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, o których mowa w pkt 2).6. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/ Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, Zamawiający przewiduje sankcje w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej określonej w § 8 wzoru umowy. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.7. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę/Dalszego Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia.
5. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
6. W przypadku podania kwot w walucie obcej, zamawiający dokona przeliczenia tej wartości na wartość w złotych według średniego kursu NBP dla danej waluty z dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu, NBP nie opublikuje informacji o średnim kursie walut, Zamawiający dokona odpowiednich przeliczeń wg średniego kursu z pierwszego, kolejnego dnia, w którym NBP opublikuje ww. informacje.
1) Wykaz oświadczeń, które wykonawca składa wraz z ofertą lub wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w celu potwierdzenia, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz kryteria selekcji:
2) Wykaz podmiotowych środków dowodowych, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie zamawiającego na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108, 109 ustawy pzp:
Zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia dokumentów wymienionych w niniejszym punkcie dotyczących podwykonawców, którym zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a którzy nie są podmiotami, na których zdolnościach lub sytuacji wykonawca polega na zasadach określonych w art. 118 ustawy - za wyjątkiem oświadczenia, w zakresie art. 108 ust 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej,
3) Wykaz podmiotowych środków dowodowych, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie Zamawiającego na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
4) Inne dokumenty niewymienione w powyższych punktach:
UWAGA Załączniki do SWZ w formacie *.pdf są dostępne w wersji edytowalnej. Aby przekonwertować druk np. do programu Microsoft Word należy: - zapisać załącznik w formacie .pdf na dysku, kliknąć prawym przyciskiem myszy, nakierować kursor myszy na pole "Otwórz za pomocą" i wybrać program Microsoft Word lub, - kliknąć lewym przyciskiem myszy w kwadrat znajdujący się z prawej strony danego formularza. Zostanie wówczas otwarty plik w HTML. Następnie należy kombinacją klawiszy "Ctrl+a" zaznaczyć cały dokument, "Ctrl+c" skopiować jego zawartość i "Ctrl+v" wkleić zawartość dokumentu do Microsoft Word".
6) składane przez wykonawców zapytania do specyfikacji powinny być opatrzone zapisem:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach ul. Górnych Wałów 9, 44-100 Gliwice . 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest za pośrednictwem: Tomasz Nowak iod@ops.gliwice.eu 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego pod nazwą: "(2) Przygotowywanie i dostarczanie posiłków (usługa cateringowa) dla pensjonariuszy DDPS Gliwice ul.Kozielska 71 i Dziennego Domu ,,Senior +" Gliwice ul.Partyzantów 30", numer sprawy: OPS-ZP.321.11.2022, prowadzonym w trybie: tryb podstawowy- wariant I (bez negocjacji) w oparciu o art. 275-296 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.) zwanej dalej "ustawą pzp". 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 3 i 4 ustawy Pzp. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywania umowy. 6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp. 7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO. 8. Posiada Pani/Pan: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących*; − na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych **; − na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***; − prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO. 9. Nie przysługuje Pani/Panu: − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; − prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; − na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. * Wyjaśnienie: w przypadku skorzystania przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane przez zamawiającego, z uprawnienia, o którym mowa w art. 15 ust. 1–3 RODO, zamawiający może żądać od osoby występującej z żądaniem wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia. ** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. *** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.Wystąpienie z żądaniem ograniczenia przetwarzania danych osobowych nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
12) ZAŁĄCZNIK NR 12 - oświadczenie o zatrudnieniu na umowę o pracę, 13) ZAŁĄCZNIK NR 13- Oświadczenie dot. pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym wraz z wykazem pojazdów użytkowanych podczas realizacji zadania.