WARUNKI ZAMÓWIENIA (WZ)
Zapewnienie gorących posiłków z dowozem osobom objętym opieką przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach
ZAMAWIAJĄCY: Miasto Gliwice Ośrodek Pomocy Społecznej,
44-100 Gliwice ul. Górnych Wałów 9
e-mail: ops@ops.gliwice.eu
fax +48 32/230 8027
tel. +48 32/335 9700
Postępowanie prowadzone jest na podstawie przepisów określonych w Dziale III, rozdział 6 „Zamówienia na usługi społeczne i inne szczególne usługi” ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, zgodnie z art. 138o ustawy Pzp, o wartości poniżej 750 000 euro.
ROZDZIAŁ I. Opis przedmiotu zamówienia oraz zakres zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są usługi.
2. Kod i nazwa wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
główny przedmiot:
kod CPV: 55.32.10.00-6 - nazwa: Usługi przygotowywania posiłków
kod CPV: 55.32.20.00-3 - nazwa: Usługi gotowania posiłków
kod CPV: 55.52.00.00-1 - nazwa : Usługi dostarczania posiłków
3. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na zapewnieniu gorących posiłków z dowozem osobom objętym opieką przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach, na podstawie art. 48b ust. 2 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t. j. Dz.U. z 2018 poz. 1508 ze zm.). Średnia ilość dowożonych posiłków wg załącznika nr 4 do WZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do WZ oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do WZ.
ROZDZIAŁ II. Okres ,w którym realizowane będzie zamówienie.
Okres, w którym realizowane będzie zamówienie: 01.06.2019 r. do 31.05.2020 r.
Rozpoczęcie usługi może ulec zmianie w zależności od rozstrzygnięcia niniejszego postępowania oraz podpisania umowy, termin zakończenia usługi nie ulegnie zmianie.
ROZDZIAŁ III. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12-23 oraz ust. 5 pkt 1 oraz pkt 4 ustawy Pzp
a) wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 24 ust. 7 ustawy Pzp;
b) Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 13 i 14, 16 - 20 oraz ust. 5 pkt. 1 i pkt. 4 ustawy Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu Wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec Wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu;
c) Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie lit. b;
d) Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia;
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału
w postępowaniu, określone zgodnie z art. 22 ust. 1b ustawy Pzp, dotyczące:
a) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
c) zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
3. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia - żaden z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu.
ROZDZIAŁ IV. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia
1. Wykonawców zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą, sporządzoną według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do WZ, następujące dokumenty i oświadczenia stosownie do oferowanej części zamówienia aktualne na dzień składania ofert:
a) oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z postępowania - sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do WZ (Oświadczenie winno być złożone
w oryginale, w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia bądź podmiotów trzecich, każdy z Wykonawców musi złożyć niniejsze oświadczenie);
b) odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy Pzp;
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej,
o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 23 ustawy Pzp - sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do WZ. W przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7. Oświadczenia, o których mowa w niniejszych WZ składane są w oryginale.
8. Dokumenty, o których mowa w niniejszych WZ, inne niż oświadczenia o których mowa w ust. 7, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, którego każdego z nich dotyczą. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej.
9. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w niniejszym Rozdziale w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. W takim przypadku Zamawiający może żądać od Wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez Wykonawcę i pobranych samodzielnie przez Zamawiającego dokumentów.
11. Jeżeli Wykonawca nie złoży wymaganych oświadczeń i dokumentów potwierdzających braku podstaw do wykluczenia, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia niniejszego postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
12. Pełnomocnictwo do dokonywania czynności, w niniejszym postępowaniu, w tym czynności
o których mowa w ust. 2, powinno mieć formę dokumentu stwierdzającego ustanowienie pełnomocnika, podpisanego przez uprawnionych do ich reprezentacji przedstawicieli wszystkich pozostałych Wykonawców. W zakresie formy, pełnomocnictwo musi odpowiadać wymogom określonym w Rozdziale VIII ust. 7 WZ.
13. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
14. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
15. Zamawiający żąda, żeby składać pisemnie: ofertę, dokumenty i oświadczenia wymienione
w niniejszym Rozdziale.
ROZDZIAŁ V. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami
1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą odbywać się będzie: za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście, za pośrednictwem posłańca lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
3. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia i dokumenty, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
4. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści niniejszych WZ. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści WZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
5. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści WZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa w ust. 4 lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
6. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa w ust. 4.
7. Zamawiający jednocześnie przekazuje treść zapytań wraz z wyjaśnieniami bez ujawniania źródła zapytania Wykonawcom oraz zamieszcza na stronie internetowej lub stronie BIP Zamawiającego.
8. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert, zmienić treść WZ. Dokonaną zmianę treści WZ Zamawiający udostępnia na swojej stronie internetowej lub stronie BIP Zamawiającego.
9. Jeżeli w wyniku zmiany treści WZ będzie niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian
w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania i otwarcia ofert oraz zamieści informację na stronie internetowej BIP Zamawiającego.
10. Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania Wykonawców.
11. Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami są:
a) Luiza Filar, faks nr: 032 230 8027 - w sprawach merytorycznych.
ROZDZIAŁ VI. Wymagania dotyczące wadium
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
ROZDZIAŁ VII. Termin związania ofertą
1. Termin związania ofertą wynosi 30 dni.
2. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
3. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą z tym, że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związana oferta, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu
o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
ROZDZIAŁ VIII. Opis sposobu przygotowania ofert
1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie większej liczby ofert przez jednego Wykonawcę, spowoduje odrzucenie wszystkich złożonych przez niego ofert.
2. Ofertę należy sporządzić w języku polskim, w sposób czytelny i trwały, z zachowaniem formy pisemnej, pod rygorem nieważności. Treść oferty musi odpowiadać wymaganiom określonym
w WZ. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert wariantowych.
3. Ofertę należy sporządzić według wzoru – Formularza Ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do WZ. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie
o udzielenie zamówienia, wykonawcy składają jeden formularz ofertowy.
4. Dokumenty sporządzone w języku obcym składane są wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie każdego dokumentu misi być pełne (tj. obejmować całą treść dokumentu wraz
z oznaczeniami, pieczęciami i innymi elementami).
5. Ofertę oraz wymagane w WZ oświadczenia i dokumenty muszą być podpisane przez osobę/y uprawnioną/e do reprezentowania Wykonawcy na zewnątrz, zgodnie z zasadami reprezentacji Wykonawcy wynikającymi z przepisów prawa, z danych ujawnionych we właściwym rejestrze albo przez osobę/y osiadającą/e stosowne pełnomocnictwo.
6. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, oferta może być podpisana przez nich wszystkich lub przez pełnomocnika.
7. Pełnomocnictwo do podpisywania oferty winno być dołączone do oferty w oryginale lub kserokopii poświadczonej notarialnie, o ile nie wynika z innych dokumentów załączonych do oferty.
8. Podpis pod ofertą (formularzem ofertowym) powinien jednoznacznie identyfikować osobę, która go złożyła.
9. Wszystkie miejsca, w których Wykonawca naniósł poprawki, muszą być zaparafowane przez osobę podpisującą ofertę.
10. Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie uniemożliwiającej zapoznanie się z jej treścią przed terminem otwarcia ofert. Kopertę należy opatrzyć opisem:
"Oferta w postępowaniu pod nazwą:
Zapewnienie gorących posiłków z dowozem osobom objętym opieką przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach
w Gliwicach Nie otwierać przed 17.05.2019 r. godz. 10:00"
11. Wszelkie koszty związane z przygotowaniem oraz dostarczeniem oferty ponosi Wykonawca.
12. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać ofertę. Zmiana, jak i wycofanie oferty wymagają zachowania formy pisemnej. W celu dokonania zmiany oferty, Wykonawca złoży Zamawiającemu kolejną zamkniętą kopertę, oznaczona jak w ust. 10,
z dodatkowym opisem „Zmiana”. W celu wycofania oferty, Wykonawca przed terminem składania ofert wysyła informacje do Zamawiającego o wycofaniu swojej oferty, pod warunkiem, że informacja ta dotrze do Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
13. Wykonawca nie może wycofać oferty ani wprowadzić jakichkolwiek zmian w treści oferty po upływie terminu składania ofert.
14. Jeżeli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 419 z zm.), wykonawca winien zastrzec, które spośród zawartych w ofercie informacji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca zastrzegając określoną informacje jako tajemnicę przedsiębiorstwa musi wykazać, że:
- informacja ta ma charakter techniczny, technologiczny, organizacyjny przedsiębiorstwa lub posiada wartość gospodarczą,
- nie została ujawniona do wiadomości publicznej,
- podjęto w stosunku do niej niezbędne działania w celu zachowania poufności.
Dokumenty stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa wraz z oświadczeniem o tajemnicy przedsiębiorstwa o treści Załącznika nr 7 do WZ, należy umieścić w osobnej, wewnętrznej kopercie, odrębnie od pozostałych informacji zawartych w ofercie i oznaczyć klauzulą „TAJEMNICA PRZEDSIĘBIORSTWA”.
ROZDZIAŁ IX. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
1. Miejsce składania ofert.
Sekretariat Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Górnych Wałów 9, 44-100 Gliwice, II piętro pokój nr 223.
Zgodnie z art. 10 c ust. 2 ustawy Pzp składanie oferty odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t. j. Dz. z 2018r. poz. 2188 ze zm.), osobiście lub za pośrednictwem posłańca. Decyduje data i godzina wpływu do siedziby Zamawiającego.
2. Termin składania ofert.
Do dnia 17.05.2019 r. do godziny 9:45
3. Otwarcie ofert jest jawne. Wykonawcy mogą być obecni przy otwarciu ofert.
Miejsce otwarcia ofert: Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Górnych Wałów 9, 44-100 Gliwice, II piętro pokój nr 222. Termin otwarcia ofert: w dniu składania ofert o godz. 10:20
4. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całego zamówienia.
5. Podczas otwarcia ofert Zamawiający poda nazwy (firmy) oraz adresy Wykonawców, a także informacje dotyczące ceny ofert.
ROZDZIAŁ X Opis sposobu obliczenia ceny
1. W ofercie Wykonawca podaje cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (t.j .Dz. U. z 2019 r., poz. 178 ze zm.) za wykonanie całości oferowanej części przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem wartości brutto oraz stawki podatku od towarów i usług VAT.
2. Wszystkie kwoty wskazane w ofercie należy podać w zaokrągleniu do pełnych groszy (do dwóch miejsc po przecinku) zgodnie z zasadą "końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza".
3. Cenę oferty Wykonawca musi obejmować całkowity koszt wykonania przedmiotu zamówienia oraz wszelkie koszty towarzyszące, konieczne do poniesienia przez Wykonawcę z tytułu wykonania przedmiotu zamówienia i uwzględnić wszystkie czynności związane z prawidłową, terminową realizacją przedmiotu zamówienia.
4. Cena określona przez Wykonawcę w ofercie nie może ulec zmianie w czasie trwania umowy
z zastrzeżeniem art. 144 ust. 1 ustawy Pzp.
5. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w walucie polskiej (PLN).
6. Jeżeli zaoferowana cena lub jej istotne części składowe wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzą wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących wyliczenia ceny. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny, spoczywa na Wykonawcy.
7. Jeżeli Wykonawca składa ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, zamawiający
w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami.
ROZDZIAŁ XI Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert
1. Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:
a) cena - waga 90 %
b) dodatkowe drugie danie w tygodniu - waga 10 %
2. Ocena ofert zostanie przeprowadzona w oparciu o przedstawione wyżej kryteria oraz ich wagę. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu wagi kryteriów, może osiągnąć oferta wynosi 100 pkt.
3. Każda z ofert będzie oceniana według powyższych kryteriów zgodnie z poniższymi wzorami:
P = Pc + Pdd
gdzie:
P – łączna ilość punktów
Pc – ilość punktów w kryterium cena
Pdd – ilość punktów w kryterium dodatkowe drugie danie
Pms- ilość punktów w kryterium dodatkowe miejsca siedzące w lokalu.
Opis sposobu oceny ofert dla kryterium cena:
Pc=((Cmin/Cof)xWa)x100 pkt
gdzie:
Cmin - najniższa cena
Cof - cena badanej oferty
Wa - waga w kryterium cena
Oferta w tym kryterium może otrzymać maksymalnie 90 pkt. Otrzymany wynik zaokrągla się do dwóch miejsc po przecinku.
Opis sposobu oceny ofert dla kryterium dodatkowe drugie danie:
Zamawiający ocenia zaproponowane przez Wykonawcę dodatkowy dzień, w którym będzie serwowane drugie danie zamiast zupy z wkładką mięsną.
Pdd=DDof
gdzie:
DDof – ilości punktów przyznanych w badanej ofercie za zaoferowanie przez Wykonawcę dodatkowych dni w tygodniu, w których będzie wydawane drugie danie zamiast zupy
z wkładką mięsną:
- za zaoferowanie dodatkowo 1 dnia – 5 pkt
- za zaoferowanie dodatkowo 2 dni – 7 pkt
- za zaoferowanie dodatkowo 3 dni – 10 pkt
Zamawiający informuje, że w załączniku nr 4 do WZ (tj. szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) w punkcie 3 określił, że posiłek będący drugim daniem musi być podawany 4 dni w tygodniu, dlatego dodatkowo drugie danie Wykonawca może zaoferować maksymalnie w pozostałe 3 dni w tygodniu.
Oferta w tym kryterium może otrzymać maksymalnie 10 pkt.
4. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, której zostanie przyznana najwyższa ilość punktów (P) na podstawie ww. kryteriów.
5. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.
6. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
7. Zamawiający w toku badania i oceny ofert poprawi w ofercie oczywiste omyłki pisarskie, oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek oraz inne omyłki polegające na niezgodności oferty z WZ, nie powodujące istotnych zmian w treści oferty.
8. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy w przypadkach określonych w art. 89 ustawy Pzp.
ROZDZIAŁ XII. Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
1. Z Wykonawcą, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę, Zamawiający zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego, której wzór stanowi załącznik nr 6 do WZ,
w terminie wskazanym przez Zamawiającego, po otrzymaniu zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.
2. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia najpóźniej w dniu zawarcia umowy aktualnego zaświadczenia zezwalającego na prowadzenie działalności w zakresie produkcji posiłków przygotowanych od surowca do gotowej potrawy oraz ich przewozu własnymi środkami transportu wystawionego przez SANEPID w formie kserokopii poświadczonej za zgodność
z oryginałem przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy.
3.W przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przed dniem zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający wymaga dostarczenia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
4. Wykonawca zobowiązany jest do podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych o treści załącznika nr 5 do WZ.
5. Jeżeli Wykonawca, o którym mowa w ust. 1, uchyla się od zawarcia umowy lub uchyla się od zawarcia umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych lub nie przedstawił zaświadczenia o którym mowa w pkt. 2 niniejszego rozdziału, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
ROZDZIAŁ XIII. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
ROZDZIAŁ XIV Unieważnienie postępowania
1. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w danej części zamówienia, jeżeli:
a) nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu,
b) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający podejmie decyzję o zwiększeniu tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty;
c) w przypadku, o których mowa w Rozdziale XI ust. 5 zostały złożone oferty dodatkowe o takiej samej cenie,
d) wystąpiła istotna zmian okoliczności powodująca, że przeprowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć,
e) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.
ROZDZIAŁ XV. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy
1. Wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowi załącznik nr 6 do WZ.
2. Osoby reprezentujące Wykonawcę przy podpisywaniu umowy powinny posiadać ze sobą dokumenty potwierdzające ich umocowanie do podpisywania umowy, o ile umocowanie to nie będzie wynikać z innych dokumentów załączonych do oferty.
3. Zmiany do umowy możliwe są:
a) w trybie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych,
b) w przypadku przedłużających się procedur wyłonienia Wykonawcy mogą ulec zmianie terminy rozpoczęcia wykonania zamówienia (termin zakończenia zamówienia nie ulegnie zmianie).
ROZDZIAŁ XVI. Informacja dotycząca ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Górnych Wałów 9, 44-100 Gliwice.
2. Inspektorem ochrony danych osobowych jest p. Tomasz Nowak iod@ops.gliwice.eu.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego „Zapewnienie gorących posiłków z dowozem osobom objętym opieką przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
8. Posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO**;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
1. Nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
* Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
Załączniki:
1) Załącznik nr 1 – formularz ofertowy
2) Załącznik nr 2 – oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania,
3) Załącznik nr 3 – oświadczenie Wykonawcy dotyczące przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej,
4) Załącznik nr 4 – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia,
5) Załącznik nr 5 – wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
6) Załącznik nr 6 –wzór umowy
7) Załącznik nr 7– informacja o tajemnicy przedsiębiorstwa,